Neohodnotené

Čarovný Novohrad

Čarovný Novohrad CBS

Skladom
Kód: 9788081442117
€24,95 –15 % €21,20 €19,27 bez DPH €21,20 / 1 ks
carovny novohrad obalka 1200x820px web
Akcia Novinka
€24,95 –15 %
Pohodlné ceny
Pohodlné cesty
na všetky miesta.
Lacné poštovné
Lacné poštovné
až do Vašej schránky.
Návrat ku koreňom
Návrat ku koreňom
pri pohodlnom cestovaní.

Máloktorý kraj sa môže pochváliť toľkými cennými skvostami ako práve Novohrad. Zrejme to tak videli aj mocipáni minulých storočí, keď tu dali vystavať toľko tajomných hradov, kaštieľov a zámkov, ktoré môžeme doteraz obdivovať. Napriek tomu je Novohrad aj regiónom kontrastov. Natrafíte tu nielen na husté lesy a v kopcoch poskrývané dedinky v jeho severných častiach, ale aj úrodné polia s roztrúsenými samotami v jeho južnom cípe. A tak ako sa mení krajina z kopcov viac k zemi rovinatej, tak sa jazyk slovenský strieda s jazykom našich južných susedov, s maďarským.
Prirodzeným centrom Novohradu je mesto Lučenec. Historickému jadru dominuje dvojica kostolov, no azda najväčší klenot leží mierne opodiaľ. Impozantná secesná synagóga ohromí svojou veľkosťou a pôvabom. Dnes slúži ako multikultúrny stánok vrátane expozície dedičstva židovskej kultúry. Jedným z najväčších a najkrajších parkov na Slovensku je práve ten v Lučenci. Skutočne kúzelné miesto ako stvorené na príjemné prechádzky.
Pohladením pre oko i dušu sú pokojné vody nádrží Ružiná, Málinec, Ľadovo či Ľuboreč. Vďaka teplej vode je Ružiná aj jedným z obľúbených rekreačných centier. Podmanivá je však i atmosféra miestnych vinohradov. Rozľahlé lány viníc a na nich visiace šťavnaté strapce hrozna, ktoré ešte prejdú dlhú cestu, kým sa z nich stane nápoj bohov. Počas tejto cesty do nich každý vinár vloží celé srdce i dušu, aby ste si mohli vychutnať to najlepšie víno.
Tak teda, vitajte v Novohrade. V kraji bohatej histórie, krásnych zákutí a lahodného vína. Vitajte v kraji rozmanitom, v kraji neopakovateľnom, v kraji čarovnom.