Neohodnotené

Komárno a okolie z neba

Komárno a okolie z neba CBS

Skladom
Kód: 9788081442247
€24,95 –15 % €21,20 €19,27 bez DPH €21,20 / 1 ks
Kategória: Knihy
komarno a okolie z neba obalka 1200x821px web
Akcia
€24,95 –15 %
Pohodlné ceny
Pohodlné cesty
na všetky miesta.
Lacné poštovné
Lacné poštovné
až do Vašej schránky.
Návrat ku koreňom
Návrat ku koreňom
pri pohodlnom cestovaní.

Okolie Komárna, podobne ako aj celá Podunajská nížina, patrí k najteplejším a najúrodnejším oblastiam Slovenska. Región sa rozprestiera v najjužnejšej časti Slovenska v okolí sútoku Dunaja a Váhu. Práve na tomto strategickom mieste vyrástlo samotné Komárno. Na obranu mesta slúžil kolosálny fortifikačný systém, ktorý na území bývalého Rakúsko-Uhorska, ale ani v celej Európe nemal obdobu. Vydržal nájazdy Turkov, nezlomili ho stavovské povstania a odolal aj napoleonským vojnám. Dodnes na brehoch oboch riek stoja veľkolepé hradby, bastióny a pevnosti. Rieka Dunaj dala život aj ďalšiemu gigantovi. Komárňanským lodeniciam, vďaka ktorým sa už viac než 120 rokov po vodách celej Európy i sveta plavia lode slovenskej výroby. Avšak aj naopak platí, že nielen Komárno je v celom svete, ale aj celý svet je v Komárne. Teda aspoň Európa. Na tunajšom Nádvorí Európy totiž nájdete na jednom mieste typickú architektúru z každej krajiny Európy.
Životodarná voda hrá v tomto kúte Slovenska mimoriadne dôležitú rolu. Vďaka nej vznikli chýrne patinské kúpele. Vďaka nej tu prekvitá poľnohospodárstvo, vinárstvo či ovocinárstvo viac než inde. Vďaka nej sa tu rozvinulo mlynárske remeslo, ktoré nám zanechalo napr. aj unikátny drevený lodný mlyn v Kolárove. Vďaka nej to tu prekypuje životom. Veď Číčovské mŕtve rameno či Ostrovné lúky sú domovom stoviek rozmanitých druhov fauny a flóry. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie.

V tejto jedinečnej knihe prinášame pohľad na pokojné malebné dedinky vôkol Komárna s rozsiahlymi viničkami a úrodnými poľami, prírodnými rezerváciami, jedinečnými vodnými mlynmi, na krajinu živenú vodou pokojných riek, brázdených po celý rok člnmi a impozantnými loďami. Prinášame vám v tejto výnimočnej knihe riadky o miestnych ľuďoch žijúcich, pracujúcich a svoj domov povznášajúcich v tomto úchvatnom, južným horúcim slnkom obdarúvanom kraji, milovanom nimi nadovšetko.