Neohodnotené

Myjava a okolie z neba

Myjava a okolie z neba CBS

Skladom
Kód: 9788081442629
€24,95 –15 % €21,20 €19,27 bez DPH €21,20 / 1 ks
Kategória: Knihy
myjava a okolie z neba 2020 obalka 1200x818px web
Akcia
€24,95 –15 %
Pohodlné ceny
Pohodlné cesty
na všetky miesta.
Lacné poštovné
Lacné poštovné
až do Vašej schránky.
Návrat ku koreňom
Návrat ku koreňom
pri pohodlnom cestovaní.

Centrom regiónu je mesto Myjava. Nie je však typickým mestom s obrovskými továrňami či množstvami panelových domov. Pre svoj kopaničiarsky charakter je Myjava prezývaná aj ako „metropola pod slamou“ podľa románu rodáčky Zuzky Zgurišky.

Rodisko Milana Rastislava Štefánika

Slávnych rodákov z tohto kopaničiarskeho kraja pochádza mnoho, no jeden z nich nad všetkých ostatných vyčnieva. Reč je o rodákovi z Košarísk, politikovi, diplomatovi, astronómovi a jednom z najvýznamnejších Slovákov vôbec – generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Vždy bol hrdým Slovákom a aj jemu môžeme vďačiť za vznik prvej Československej republiky, na ktorom má významné zásluhy. Zahynul pri leteckej nehode pri Bratislave. Na jeho počesť bola na Bradle vybudovaná majestátna mohyla. Tá je výraznou dominantou celého regiónu a zároveň jeho najväčšou turistickou atrakciou. Celoročne sem prúdia davy turistov, ktorí si chcú uctiť jeho dielo a pamiatku.

Myjavské kopanice sú skutočne čarovným miestom, ktoré každému, kto ho navštívil, zanechá nezabudnuteľné spomienky. A tomu, kto tu strávil časť života, ostane navždy v srdci.

ˇ

Kniha Myjava a okolie z neba vám presie zážitok a poznanie

1. Unikátne letecké zábery: Kniha obsahuje nádherné letecké fotografie, ktoré zachytávajú krásu Myjavy a jej okolia z výšky. Tieto zábery vám umožnia vidieť miesta, ktoré možno poznáte, v úplne novom svetle.

2. Bohatá história a kultúra: Myjava je známa svojím kopaničiarskym charakterom a bohatou históriou. Kniha vás prevedie cez významné miesta a udalosti, ktoré formovali tento región. Dozviete sa viac o slávnych rodákoch, ako je generál Milan Rastislav Štefánik, a o jeho významnom prínose pre Slovensko.

3. Turistické atrakcie: Mohyla na Bradle, ktorá je dominantou celého regiónu, je jedným z mnohých miest, ktoré kniha detailne predstavuje. Získate inšpiráciu na výlety a spoznávanie krás Myjavských kopaníc.

4. Emocionálny zážitok: Pre tých, ktorí majú k tomuto regiónu osobný vzťah, bude kniha „Myjava a okolie z neba“ emocionálnym zážitkom. Pripomenie vám miesta a momenty, ktoré sú pre vás dôležité, a umožní vám znovu prežiť nezabudnuteľné chvíle.

5. Kvalitné spracovanie: Kniha je vytlačená na kvalitnom papieri s vysokým rozlíšením fotografií, čo zaručuje, že každý detail bude dokonale zachytený. Je to ideálny darček pre milovníkov fotografie, histórie a prírody.

Čo sa dozviete z knihy?

  • História Myjavy a okolia: Od minulosti po súčasnosť, všetky dôležité udalosti a osobnosti.
  • Prírodné krásy: Lesy, kopce a rieky, ktoré tvoria jedinečný charakter tohto regiónu.
  • Turistické tipy: Najlepšie miesta na návštevu, ktoré by ste nemali vynechať.

Môžem knihu kúpiť ako darček? Samozrejme! Kniha je ideálnym darčekom pre všetkých milovníkov Slovenska, histórie a prírody. Môžete ju zabaliť do krásneho darčekového balenia a prekvapiť svojich blízkych.

Nezmeškajte príležitosť vlastniť túto jedinečnú knihu, ktorá vám prinesie Myjavu a jej okolie priamo do vášho domova.

 

„Myjava a okolie z neba“ je to zážitok, ktorý vás prenesie do srdca jedného z najkrajších regiónov Slovenska. Objednajte si ju ešte dnes a objavte, prečo je Myjava taká výnimočná!