Neohodnotené

Prešov z neba

Prešov z neba CBS

Skladom
Kód: 9788081441264
€24,95 –15 % €21,20 €19,27 bez DPH €21,20 / 1 ks
Kategória: Knihy
Prešov z neba
Akcia
€24,95 –15 %
Pohodlné ceny
Pohodlné cesty
na všetky miesta.
Lacné poštovné
Lacné poštovné
až do Vašej schránky.
Návrat ku koreňom
Návrat ku koreňom
pri pohodlnom cestovaní.

Prešov, nazývaný aj metropola Šariša, leží v srdci východného Slovenska a je tretím najväčším mestom Slovenska. Vedeli ste, že Prešov je jediné slovenské mesto, ktoré leží na 49. rovnobežke? Možno toto nádherné historické mesto poznáte zo všetkých strán, ale my vám ho odhalíme z úplne inej perspektívy. Ako ste ho ešte nevideli. Z neba!

Nahliadneme na jeho najvýznamnejšie skvosty a pamiatky ako sú šošovkovité Hlavné námestie, Katedrálu sv. Mikuláša, ktorá sa svojimi rozmermi radí hneď za levočský Kostol sv. Jakuba a bratislavský Dóm sv. Martina. Ponúkneme vám nevšedné pohľady aj na Caraffovu väznicu, prešovskú synagógu, divadlo Jonáša Záborského, františkánsky kostol, Rákoczyho palác, či kalváriu.

Neobídeme ani technické vychytávky ako je Vodárenská veža, Prešovský Solivar, alebo Gápeľ. No a samozrejme nevynecháme Prešovskú hvezdáreň a planetárium, jediný velodrom na Slovensku, a sídliská, ktoré dotvárajú podobu mesta, ako sú Sekčov, ktoré je jedným z najväčších sídlisk na Slovensku, Šváby, Sídlisko II pod kalváriou a ďalšie. Je vysoko pravdepodobné, že v knihe nájdete aj váš dom, alebo niektorú vášmu srdcu blízku uličku. A to všetko pohľadom z vtáčej perspektívy.

Čím je kniha Prešov z neba výnimočná?
obsahuje vyše 100 leteckých fotografií z mesta Prešov a jeho okolia
fotografie boli fotené z lietadla a niektoré z dronu v rôznych ročných obdobiach
fotografie vznikali niekoľko rokov, a kniha vám ich ponúka v jenom celku
je v slovenskej a anglickej mutácii
je vhodná ako hodnotný darček, prezentačný predmet, prípadne učebná pomôcka
Kniha je súčasťou unikátnej edície leteckých kníh Slovensko z neba. Autori knihy vám svoju vášeň k lietaniu a pre fotografovanie prerozprávajú prostredníctvom týchto kníh cez dych vyrážajúce letecké zábery.